Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dodane dnia 17 sierpnia 2018

Szkoła Podstawowa w Drożkach zaprasza uczniów i rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie w Kościele pw. św. Jana Nepomucena w Drożkach 3 września 2018 roku o godzinie 930. Po mszy zapraszamy na spotkanie w szkole.

PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW

Dodane dnia 27 czerwca 2018

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła, że rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”, dlatego nasz Oddział Przedszkolny brał udział w Ogólnopolskim Konkursie – „Przedszkole Młodych Patriotów”. Zgłaszając się do konkursu nasze przedszkole otrzymało następujące zadania. Zadania konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”: 1. Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. 2. Przygotowanie plakatu „100.

Wycieczka do ZOO

Dodane dnia 27 czerwca 2018

19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III, pojechali zwiedzić wrocławskie ZOO. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości, tym bardziej, że odbyła się w towarzystwie mamuś, babć i tatusia. Przejęte dzieci jeszcze długo dzieliły się wrażeniami z wyjazdu. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WYCIECZKI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA PRAWDZIWIE RODZINNĄ ATMOSFERĘ – Elżbieta Stencel.

Z radością informujemy, że zakończyliśmy realizację zajęć w roku szkolnym 2017/2018 projektu „KoderJunior” realizowanego w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w działaniu 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest przygotowanie szkół do wdrażania nauki programowania do podstawy programowej. Projekt „KoderJunior” obejmował przeszkolenie nauczycieli i wsparcie ich we wdrażaniu innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania oraz rozwijania kompetencji

Wakacji nadszedł czas 22 czerwca 2018 r., odbyło się uroczyste zakończenie roku 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Drożkach i oddziale przedszkolnym. Niezwykle istotnym elementem tegorocznej uroczystości było wręczenie świadectw. Cieszymy się, że wielu uczniów naszej szkoły uzyskało średnią powyżej 4,75. Otrzymali oni nagrody książkowe. Najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa IV. Dwie uczennice klasy VII otrzymały specjalne nagrody od Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Marzeny Wodzińskiej. Dyplomy dostały też dzieci,