Obiady w nowym roku szkolnym 2017/2018

Dodane dnia 29 sierpnia 2017

Szanowni Rodzice, informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 będzie istniała możliwość skorzystania z obiadów dla uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły. W tym roku szkolnym koszt obiadu wynosić będzie 3,60 zł. Bardzo prosimy o zgłaszanie chętnych u wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 04 września. Obiady będą dostarczane do naszej szkoły od 05 września 2017 roku.    

Przedszkole – rozpoczęcie roku szkolnego

Dodane dnia 29 sierpnia 2017

Szanowni Rodzice, informujemy, iż rok szkolny w naszym przedszkolu rozpoczyna się 01 września 2017 roku. W tym dniu zapraszamy wszystkich naszych Przedszkolaków.    

Podczas Gminnych Dożynek, które odbyły się 26 sierpnia 2017 roku w Rychtalu swój występ miały również dzieci z naszej szkoły. Nasi podopieczni zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Trzeba przyznać, że występ był wyjątkowy i wszyscy jesteśmy z nich dumni! Dziękujemy.

Trudna sztuka rozmawiania

Dodane dnia 21 maja 2017

Mamo, tato, porozmawiaj ze mną… Wielu dorosłych całymi latami funkcjonuje na zasadzie wymiany zdawkowych pytań i równie zdawkowych odpowiedzi: „Co chcesz na obiad? – Schabowego”. „Kiedy wrócisz? – Będę po szóstej. – Dobra, tylko się nie spóźnij, jak ostatnim razem”. W wielu rodzinach kontakt dorosłych ze sobą nie wychodzi poza tego typu komunikaty. Ci ludzie nie mają pojęcia, jak może wyglądać prawdziwa rozmowa, bo dla nich to właśnie jest rozmowa.

Rodzeństwo bez rywalizacji

Dodane dnia 18 maja 2017

Dziecko, które przyszło na świat jako pierwsze jest w szczególnej sytuacji. Ono jako jedyne miało rodziców wyłącznie dla siebie. Teoretycznie jest na uprzywilejowanej pozycji. Ma jednak trudniej, bo gdy pojawia się brat czy siostra, musi się podzielić mamą i tatą. I tak już będzie. Czy więc jest możliwy całkowity brak rywalizacji między rodzeństwem? Powiedzmy sobie jasno – NIE. Ale jeśli rodzicom uda się sprawiedliwie obdzielać dzieci miłością i zainteresowaniem, kłopoty