Jak co roku ten dzień w naszej szkole obfitował w atrakcje. Już od rana uczniowie przystąpili do konkursu „Najlepsza sałatka” realizowanego w ramach projektu „Trzymaj formę”. Podczas pracy mali kucharze wykazali się pomysłowością i dużym poczuciem estetyki.

Kolejnym punktem programu było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili zaprzyjaźnieni z naszą placówką strażacy z OSP w Drożkach. Dzieci dowiedziały się, jak odpowiednio reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Strażacy nie tylko poinformowali słuchaczy, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach, ale także sprawdzili wiedzę dzieci w tym zakresie. Teorii towarzyszyła praktyka, która obejmowała nie tylko pokaz, ale także możliwość przećwiczenia przez uczniów danych czynności np. zakładania opatrunku. Każdy z nas spotkał się z jakimś zagrożeniem w swoim życiu; z wypadkiem, czy choćby zwykłym skaleczeniem. Czy umiemy odpowiednio reagować w tego typu przypadkach? Niekiedy liczy się każda sekunda. Istnieje potrzeba uświadamiania nawet najmłodszych, jak prawidłowo zachować się w danych sytuacjach.

Po szkoleniu nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów: plastycznego „Wybieram zdrowie” i „Najlepsza sałatka” – uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Następnie nadszedł czas na główną i najbardziej wyczekiwaną atrakcję – uroczyste przecięcie wstęgi, otwierające nowo powstały plac zabaw na boisku szkolnym. Do przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: strażacy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy ogniskiem, na którym prócz kiełbasek wszyscy mogliśmy skosztować sałatek konkursowych.

Za pomoc w organizacji tego dnia serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz strażakom z OSP w Drożkach.

Katarzyna Grossek

Skip to content