„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”– Jan Paweł II

Nie dla wszystkich Święta Bożego Narodzenia bywają radosne i wesołe. Nie każdy zasiądzie do suto zastawionego wigilijnego stołu. Dlatego też nasza Szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Caritas. Przez tydzień zbieraliśmy dary dla potrzebujących, które we wtorek 20 grudnia rodzice przekazali proboszczowi naszej parafii ks. Danielowi Wawrzyniakowi. Zbiórka przyniosła nieoczekiwane efekty: dzieci, ich rodzice, nauczyciele chętnie dostarczali produkty żywnościowe, środki czystości, a nawet zabawki. Dobrze się stało, że te ostatnie dary trafiły do nas, gdyż zostaną one przekazane do Domu Samotnej Matki w Odolanowie.

Wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że podarunki rozjaśnią niejedną smutną buzię obdarowanych dzieci.

Tekst Magdalena Stencel
Zdjęcia Katarzyna Grossek

Skip to content