26 kwietnia 2017 r., w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu odbył się konkurs promujący czytelnictwo – „Brzechwa Dzieciom – Dzieci Brzechwie”. W konkursie udział wzięły, oprócz naszych przedszkolaków, dzieci z Rychtala oraz Buczku Wielkiego. Uczestnicy wykazali się znajomością utworów Jana Brzechwy. Udzielali wyczerpujących odpowiedzi, wykonywali bardzo trudne zadania. Dzieci musiały też zaprezentować wybrany wiersz oraz piosenkę tegoż autora. Nasze przedszkolaki zapoznały więc kolegów z muzyczną bajką Brzechwy, napisaną wierszem i przeplataną piosenkami pt.”Czerwony Kapturek”.

Następnie, po słodkim poczęstunku, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego – „Ulubiony bohater wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.

Prace były bardzo zróżnicowane i ciekawe lecz przyznać trzeba, że „dzieła” naszych „artystów” również wzbudzały zainteresowanie Jury.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Stencel

Skip to content