Działaj z imPETem! i Miecią.

Bierzemy udział w konkursie.

Szkoła Podstawowa w Drożkach przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem!”.

Kampania społecznoekologiczna „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację Polaków w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu. W ramach tegorocznych działań od października do marca, co miesiąc, będą pojawiać się zadania do wykonania. W październiku pod tablicą ogłoszeń ustawimy żółty pojemnik …

a nad nim taką oto informację:

W marcu ruszymy z konkursem, o zasadach którego oczywiście wszystkich uczniów poinformujemy. Następnie w kolejnych miesiącach zachęcać będziemy rodziców do głosowania na naszą szkołę, aby pomogli nam wygrać laptopy, książki, mikroskopy, notesy, gadżety i pomoce edukacyjne.

Koordynator projektu: Adrianna Miś

WAŻNE

Opakowania typu butelka PET są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.   Rocznie na polski rynek trafia ich ponad 200 tysięcy ton. Poddawanych recyklingowi jest ok. 50%  z nich, pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym czy meblarskim.                Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.

Skip to content