14 października z samego rana zebraliśmy się w szkole, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Był jeszcze jeden ważny powód naszego spotkania- pasowanie na ucznia naszych cudownych pierwszoklasistów. Uroczystość dostojnie prowadzili uczniowie klasy III -Aurelia Kulesza oraz Michał Ostrysz. Wcale nie było tak łatwo jakby się wszystkim mogło wydawać, bowiem kandydaci na uczniów naszej szkoły mieli do wykonania kilka bardzo trudnych zadań. Po pierwsze musieli wykazać się wiedzą matematyczną i obliczyć parę działań z zakresu dodawania oraz wiedzą polonistyczną- układali bowiem wyrazy z rozsypanych sylab. Ponadto zaimponowali nam znajomością znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zaśpiewali dla wszystkich zebranych piosenki, ale nie byle jak i nie tylko w języku polskim! Zaprezentowali bowiem piosenkę w języku angielskim, której nauczyli się na lekcjach. Po jakże trudnym teście wszyscy zebrani goście, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie uznali, iż pierwszoklasiści są gotowi, aby stać się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Po uroczystym odmówieniu ślubowania Pani Dyrektor wraz z Panią Wychowawczynią mianowały Wiktorię, Olę, Łukasza i Stasia na uczniów Szkoły Podstawowej w Drożkach. Po mianowaniu na twarzach uczniów widać było zadowolenie, a na twarzach zebranych rodziców – wzruszenie. A to wszystko dzięki Pani Wychowawczyni – Katarzynie Bonio, która przygotowała tę piękną część spotkania, dbając z wielką troską o każdy, najdrobniejszy szczegół. Pani Kasiu – dziękujemy za Pani pracę!

W drugiej części spotkania uczniowie złożyli nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu obecny był Pan Wójt Adam Staszczyk, który przyłączył się do życzeń i wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły listy gratulacyjne i kwiaty. Była to też doskonała okazja na wręczenie Nagrody Wójta Gminy Rychtal. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymał Pan Wojciech Kotowski, któremu serdecznie gratulujemy!

Następnie Pani Dyrektor Grażyna Adamska dołączyła do życzeń i podziękowań dla wszystkich nauczycieli i pracowników wręczając piękne życzenia i podziękowania.

Skip to content