Czytanie ze zrozumieniem to umiejętność, która przydaje nam się przez całe życie – nie tylko w szkole czy na studiach, kiedy musimy sami opracowywać literaturę do zagadnień, ale również w pracy – podczas analizy dokumentów, stosowania się do zaleceń przełożonych czy wielu innych czynności. Warto więc czytać i rozumieć!

To, na ile zapamiętujemy treść przeczytanych tekstów, zależy w dużej mierze od tego, czy regularnie ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem. Oprócz korzystania z gotowych materiałów do ćwiczeń, warto trenować tę przydatną zdolność, systematycznie czytając prasę, książki, polecenia, instrukcje czy przepisy. Czytajmy sami i zachęcajmy dzieci do czytania!

11 czerwca 2013 roku już po raz 13. odbył się w Szkole Podstawowej w Drożkach gminny konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam i Rozumiem”. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział i serdecznie gratuluję, szczególnie mocno ekspertom w czytaniu ze zrozumieniem, którzy wspięli się na wyżyny czytelniczych zmagań, osiągając najlepsze wyniki.

Halina Juskowiak

[nggallery id=39]

Skip to content