Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Drożkach w ramach zajęć z kółka przyrodniczego, chcąc zgłębiać tajniki wiedzy matematyczno-przyrodniczej, wykorzystując przy tym nowoczesną technologię przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Być jak Ignacy”. Zostań Bohaterem Nauki.
Od stycznia 2019 r. grupa uczniów, realizuje zadania ogólnopolskiego projektu „Być jak Ignacy”. To już trzecia edycja programu, która zabiera nas w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik – wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest, Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Każdemu z naukowców poświęcamy jeden blok tematyczny.
Projekt zakłada prowadzenie zajęć w ramach koła naukowego „Młodzi odkrywcy”, które działa w naszej szkole. W czasie zajęć koła mamy możliwość samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń.
Cele naszego projektu to:
 Samodzielne odkrywania zasad rządzących nauką, poprzez eksperymentowanie i doświadczanie,
 Poznanie sylwetek wielkich polskich naukowców np.: Jan Szczepanik, Kazimierz Funk, Marian Rejewski oraz Henryk Manguski,
 Nawiązanie kontaktów z instytucjami zajmującymi się nauką i techniką,
 Zorganizowanie promocji polskiej nauki w środowisku lokalnym,
 Promowanie postaw patriotycznych i wzmacnianie poszanowania dziedzictwa naukowego i kulturowego Polski.

Za nami już wiele wyzwań, ale i pozytywnych emocji w czasie poznawania sylwetek wielkich polskich uczonych i wynalazców. Poznaliśmy już 2 pierwsze postacie … Oto fotorelacja z przeprowadzonych dotychczas zajęć.

Liczymy na wsparcie naszych działań ze strony całej społeczności szkolnej i lokalnej.
W konkursie bierze udział mnóstwo szkół z całej Polski (w poprzedniej edycji było ich ponad 600), to ogromne wyzwanie dla naszego małego koła naukowego.

Czekajcie na kolejne sprawozdania!
Opiekun grupy
Adrianna Miś

Skip to content