W Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej 6 stycznia odbył się koncert laureatów IV Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, Urząd Gminy oraz parafia Bralin. Festiwal objął patronatem przewodniczący Rady Powiatu kępińskiego. Przesłuchania odbyły się 16 grudnia 2015 roku w świetlicy Tęcza w Bralinie. Do konkursu zgłoszonych zostało wtedy 180 wykonawców reprezentujących 17 szkół z terenu powiatu kępińskiego. Wykonawców oceniało jury w składzie:

  • Aleksandra Marszałkowska – instruktor pracowni wokalnej OCK, prowadząca zespoły Joy i Joypol Gospel,
  • Małgorzata Zych – wieloletni pracownik i animator kultury z Wieruszowskiego Domu Kultury,
  • Michał Zaczyk – redaktor naczelny Radia SUD
  • ks. Jacek Paczkowski – dr muzykologii Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, przewodniczący komisji muzyki i śpiewu kościelnego, Prezes Związku Chórów Kościelnych Diecezji Kaliskiej.

W koncercie na Pólku wzięli udział wszyscy zakwalifikowani przez jury laureaci. Kościół wypełniony był po brzegi, a wykonawcy przenieśli słuchających we wspaniały bożonarodzeniowy klimat. Podczas koncertu jury wyłoniło jego zwycięzców. W grupie wiekowej klas I-III w kategorii solista – duet I miejsce zdobył Kamil Kowalski ze szkoły Podstawowej w Rychtalu w kategorii zespoły – chóry I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Drożkach, w grupie wiekowej klasy IV- VI w kategorii solista – duet I miejsce zdobyła Wiktoria Bielińska z zespołu szkół w Laskach w kategorii zespoły – chóry I miejsce wyśpiewała Schola „Fio” ze Szkoły Podstawowej z Rychtala. Wszyscy nagrodzeni otrzymali wspaniałe statuetki dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale oczywiście najbardziej cieszymy się z I miejsca naszych uczniów, których przygotowała pani Katarzyna Grossek nauczyciel muzyki w naszej szkole. BRAWO !!!

Katarzyna Grossek

image

Skip to content