Podstawowym warunkiem skuteczności procesu dydaktyczno – wychowawczego jest określony poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem. Sprawne opanowanie tej umiejętności ułatwia pokonywanie trudności w procesach przyswajania, pogłębiania i utrwalania wiedzy, gdyż umożliwia samodzielne zdobywanie wszelkich informacji.

Czytanie ze zrozumieniem jest furką, która otwiera ogromne możliwości kształcenia się, rozwijania własnej osobowości, nadążania za narastającą wiedzą.

8 czerwca 2017 roku już po raz 17. przeprowadziliśmy w naszej szkole gminny konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam i Rozumiem”. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu, Wielkim Buczku oraz Drożkach. Do czytelniczych zmagań przystąpiło 22 uczestników. Jury w składzie: Katarzyna Grossek, Aleksandra Zawalska, Beata Piendzioch i Katarzyna Balcerzak ma przyjemność przedstawić wyniki konkursu:

Miejsce I

  • Zofia Kowalczyk klasa I SP Wielki Buczek
  • Lena Głąbowska klasa II SP Drożki
  • Natalia Wieczorek klasa II SP Wielki Buczek
  • Oliwia Kowalczyk klasa III SP Wielki Buczek

Miejsce II

  • Nikola Bujalska klasa I SP Drożki
  • Daria Wiśniewska klasa I SP Rychtal
  • Szymon Nizioł klasa II SP Rychtal
  • Jacek Liebner klasa III SP Rychtal

Miejsce III

  • Nataniel Świerczyński klasa II SP Rychtal
  • Alicja Czekała klasa III SP Wielki Buczek

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za przystąpienie do tej niełatwej rywalizacji. Iczniów klasy I i II zapraszamy ponownie za rok. Podziękowania składamy również paniom Marii Harwes i Sabinie Słupianek – mamom uczennic naszej szkoły, które przygotowały dla wszystkich smaczny i zdrowy poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Grossek

Skip to content