W miesiącu maju i czerwcu wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Drożkach został przeprowadzony Konkurs Przyrodniczy realizowany w ramach przedsięwzięcia „ Kropla wody- źródłem życia”.
Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VII, w sumie 22 dzieci. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie ( część plastyczna) zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką prac na temat wody, jej występowania, stanu skupienia, roli wody w przyrodzie i w życiu człowieka oraz jej ochrony i ekologicznego wykorzystania.. Przedmiotem konkursu mogły być plakaty (w formie memów lub komiksów), dotyczące racjonalnego gospodarowania wodą.
Laureatami Konkursu Plastycznego zostali:
I miejsce Marlena Barczok ( klasa V)
I miejsce Julia Gąszczak ( klasa VII)
wyróżnienie Wiktoria Gniłka ( klasa VII)

W drugim etapie (część teoretyczna) uczniowie pisali test z „Wiedzy o wodzie”.
Test dla klas IV- VI zawierał piętnaście pytań: trzynaście z nich to pytania zamknięte, gdzie wybierało się daną odpowiedź ( tylko jedna była poprawna ). Dwa pytania to pytania otwarte, w których uczniowie udzielali odpowiedzi. Uczniowie klas VII mieli do rozwiązania test składający się z osiemnastu zadań ( w tym zadań zamkniętych szesnaście, otwartych dwa).
Laureatami Konkursu z „Wiedzy o wodzie” w kategorii klas IV-VI zostali:
I miejsce Wiktoria Ferdynus
II miejsce Weronika Topała
III miejsce Oskar Rachlak
III miejsce Igor Ferdynus
wyróżnienie Bartłomiej Gniłka

w klasie VII najlepiej test konkursowy napisała Julia Gąszczak.

Wszystkim laureatom gratulujemy ogromnej wiedzy i pomysłowości w tworzeniu prac plastycznych. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu. Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczone zostaną w piątek, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Organizatorzy konkursu

Skip to content