Chomiki to urocze zwierzątka, które wbrew pozorom są bardzo aktywne i jak na swoje rozmiary wymagające. Ich krewni żyjący na wolności , potrafią pokonać nawet 8 kilometrów wciągu jednej nocy.

W październiku 2016 roku w naszej szkole pojawił się nowy ,,uczeń”! Jest nim chomiczek syryjski o imieniu Tosia. Troskliwie opiekuje się nim klasa 6, wraz z wychowawczynią Panią Lidią Kubis. Kuleczka mieszka w osiemdziesięcio centymetrowej klatce dostosowanej do jej potrzeb. Nigdy nie brakuje jej dobrej jakości jedzenia oraz świeżej wody.
Tosia to dość spory chomiczek długowłosy. Jej futerko jest mięciutkie i perłowo białe. Ma czarne, lśniące oczka wyglądające jak dwa koraliki oraz maleńki delikatnie różowy nosek.
Ten zwierzaczek to żywe srebro, nie boi się ludzi, chętnie daje się głaskać jak i brać na ręce. Uwielbia biegać w swoim dużym kołowrotku oraz przechadzać się po klatce. Podczas lekcji zwykle śpi w swoim gniazdku z sianka.
Odkąd w naszej szkole pojawiła się Tosia, przychodzimy do niej z uśmiechem na twarzy. Dzięki niej uczymy się odpowiedzialności i troski.

Tekst i zdjęcia: uczennica Julia Gąszczak

        

Skip to content