Znalezione obrazy dla zapytania rysunki szkoła

Wakacje powoli odchodzą w niepamięć. Przed nami kolejny rok szkolny. Rok 2016/2017. Rok, w który wejdziemy z nową reformą. Wszyscy czekamy na decyzje Pani Minister. W MEN dobiegają końca prace nad szczegółowymi rozwiązaniami dot. zmian w systemie oświaty i w połowie września projekty zostaną przekazane do konsultacji społecznych. Póki co w DZIENNIKU USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 25 sierpnia 2016 r. ukazało się ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 sierpnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego.

W nim § 2 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „W szkołach, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek lub sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września”.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2016 r.

Oznacza to, że zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego w czwartek 1 września 2016 roku. Rozpoczynamy mszą św o godz. 8.15.

MG

Skip to content