W ramach programu Młodzi Głosują uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quzie sprawdzającym ich wiedzę na temat parlamentu.

Quiz został przeprowadzony w środę 09 października 2019 roku na jednej z godzin lekcyjnych.

Wszyscy uczniowie zostali losowo podzieleni na 4 grupy. W quzie pytaliśmy o cechy systemu parlamentarno-gabinetowgo, kompetencje własne Sejmu, kompetencje własne Senatu oraz kompetencje wspólne Sejmu i Senatu. Ponadto uczniowie musieli wykazać się kreatywnością przy prezentowaniu haseł związanych z wyborami. Niektórzy uczniowie okazali się wspaniałymi aktorami i prezenterami.

W quzie wzięło udział 24 uczniów, a więc cała społeczność uczniowska klas IV-VIII. Zaskoczyło nas niezmiernie wielkie zaangażowanie grup w wykonywanie poszczególnych zadań.

Obserwując uczniów dało się zauważyć, że wielu z nich z dużym zaangażowaniem podeszło do realizacji tego zadania. Wielu z uczniów przygotowywało się do wzięcia udziału w quzie. Niestety wielu nie znało odpowiedzi na pytania zawarte w quizie. Na całe szczęście na ratunek pospieszyły Panie Nauczycielki, które przygotowały dla nas koła ratunkowe w postaci podpowiedzi, podręczników i dostępu do Konstytucji.

Skip to content