Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego KRUS

W tradycję naszej szkoły wpisały się już coroczne ogólnopolskie konkursy plastyczne, organizowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursów jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Hasło tegorocznego, już IX, konkursu  brzmiało: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Dzieci przygotowały bardzo ciekawe prace ilustrujące hasło konkursowe.

W czwartek 28 maja do naszej szkoły przybyła kierownik placówki terenowej KRUS w Kępnie p. Aneta Rabiega wraz z p. Sylwią Kwaśniewską, aby wszystkim biorącym w konkursie dzieciom wręczyć upominek, a  Nikoli Jendras nagrodę za wyróżnioną pracę.

 

Skip to content