Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Zgodnie z decyzją podjętą przez Rodziców na zebraniu w dniu 10.09.2019 roku w tym roku szkolnym rusza w Naszej szkole Szkolna Kasa Oszczędności, czyli program edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Najstarszy i najpopularniejszy szkolny system oszczędzania uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Książeczka SKO to pierwsze minikonto, na którym dzieci i młodzież odkładają swoje kieszonkowe. Dzięki wytrwałości mogą spełnić swoje marzenia i zrealizować plany.

Koordynatorem SKO w Naszej Szkole została Pani Aleksandra Olejnik.

Uczniowie chcący rozpocząć oszczędzanie w SKO otrzymają specjalne książeczki, w których odnotowywane będą wpłaty.

Pieniądze można będzie wpłacać w każdy czwartek na 4 godzinie lekcyjnej. Koordynator SKO w każdy czwartek na 4 godzinie lekcyjnej będzie zbierać pieniądze w każdej klasie.

Każdy oszczędzający uczeń oraz szkoły podstawowe, przy których działają SKO współpracujące z Bankami Spółdzielczymi SGB, mogą wziąć udział w corocznym konkursie SKO w SGB. Najaktywniejsi i najsystematyczniej oszczędzający mają szansę na wyjątkowe i  atrakcyjne nagrody!

 

Skip to content