9 stycznia 2019 r., uczniowie naszej szkoły (klas VI-VIII) mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Michałem Zawadką – autorem serii książek „Chcę być kimś!”. Odbyło się ono w Rychtalu. Trzeba przyznać, że promocja książki miała nieprzewidywalną formę. Uczniowie byli zaskoczeni charyzmą i działaniami mówcy. Wywołały one duże wrażenie na wszystkich obecnych. Padały nieprzewidywalne pytania i odpowiedzi. Pan Michał Zawadka prezentował swoją twórczość, jednocześnie wygłaszając przemówienie dotyczące wartości w naszym życiu. Okazało się, że w dorobku literackim autora, znajdują się także bardzo pouczające wiersze dla dzieci. Jego niezwykle perswazyjna mowa, dała wszystkim wiele do myślenia. Uczniowie uświadomili sobie, że powinni doceniać siebie i innych. Nieważne jest nasze pochodzenie, to skąd jesteśmy, jak wyglądamy i ile posiadamy, ale poszukiwanie wartości w życiu, kierowanie się nimi i ciężka praca nad sobą, która stopniowo przybliża nas do sukcesu. Istotne jest także rozsądne gospodarowanie własnym czasem, aby mieć go nie tylko na rzeczy przyjemnie, ale przede wszystkim – pożyteczne. Cenną uwagą na przyszłość było ostrzeżenie o szkodliwości tzw. „hejtu”, który jest wszechobecny w internecie i kontaktach międzyludzkich. Niestety często lekceważymy wpływ, jaki na nas wywiera i przyzwalamy na jego obecność. Dowiedzieliśmy się, że zamiast tolerować nienawiść, warto dostrzegać pozytywne aspekty życia, własne zalety i przekazywać innym dobre słowa. Spotkanie autorskie z panem Michałem Zawadką wywołało pozytywne reakcje wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Miejmy nadzieję, ze zainspiruje nas do wielu pozytywnych i kreatywnych działań!

Skip to content