21 grudnia w Domu Ludowym w Drożkach odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim: uczniowie, rodzice, obecni i emerytowani nauczyciele wraz z dyrekcją Grażyną Adamską. Przybyli też zaproszeni goście – pani sekretarz Gminy Rychtal – Elżbieta Łubieńska-Kopeć, pani Alina Bakalarz oraz ksiądz proboszcz Daniel Wawrzyniak, który rozpoczął uroczystość poprzez odczytanie Pisma Świętego. Spotkanie uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci pięknie śpiewały i grały kolędy. Byli pastuszkowie, aniołowie, Trzej Królowie i współczesna rodzina. Podążali oni do szopki, gdzie narodziło się Dzieciątko. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Po przedstawieniu połamaliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wzruszeń. Później nastąpiła uroczysta wieczerza zorganizowana przez rodziców. Była także możliwość zakupienia świątecznego numeru naszej szkolnej gazetki: „Lustro szkoły”. Występ przygotowała pani Katarzyna Bonio. Dekorację wykonała Aleksandra Cegła.

Skip to content