25 kwietnia gościliśmy w naszej szkole stomatolog Alicję Napierałę. Podczas spotkania pani doktor przypomniała o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej. Między innymi o sposobie i częstotliwości mycia zębów. Dzieci dowiedziały się, że o zęby nie tylko dbamy myjąc je pastą, ale jest jeszcze nić dentystyczna, którą również możemy wykorzystać podczas higieny jamy ustnej. Ponadto dzieci dowiedziały się jak jest zbudowany ząb i dlaczego czasem nas boli, co robić aby takich sytuacji nie było i jak żywieniem możemy wpłynąć na stan naszego uzębienia. Niemałą atrakcją okazały się przyniesione przez naszego Gościa narzędzia dentystyczne, które dzieci mogły samodzielnie dotknąć i pooglądać.

Na koniec spotkania Pani stomatolog cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, które zadawali uczniowie nagradzając ich każdą poprawną odpowiedź pastą, szczoteczką do zębów lub kolorową naklejką. W efekcie wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Mamy nadzieję, iż to spotkanie wpłynie korzystnie na kształtowanie postawy dzieci wobec własnego zdrowia i nawyków higienicznych oraz choć po części złagodzi lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Śmiem twierdzić, że osobowość Pani stomatolog sprawiły, iż każde z dzieci z uśmiechem na twarzy usiadłoby na Jej fotelu dentystycznym 😉

Tekst: Bogumiła Kotowska

Zdjęcia: Katarzyna Grossek

Skip to content