28 lutego 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyła VIII edycja Powiatowego Konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Udział w nim wzięli uczniowie prawie ze wszystkich szkół podstawowych powiatu kępińskiego, w tym Szkoły Podstawowej w Drożkach. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie,  a obecnością swoją zaszczycili go:  Robert Kieruzal – starosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań praktycznych/technicznych przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Uczniowie w zależności od zainteresowań wykonywali zadania pod nadzorem nauczyciela z ZSP Nr 2 w Kępnie. Zadaniem uczniów było zdobywanie punktów dla siebie i szkoły w następujących pracowniach/branżach: agrobiznes, budowlano – projektowej, elektrycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, handlowej, logistycznej, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolniczej oraz technologii drzewnych i tapicerskich.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Ferdynus, Miłosz Czekaj, Oskar Rachlak oraz Andrzej Sztukowski. Wiktoria wraz z Oskarem wykonywali zadania w pracowniach agrobiznesu, gastronomii, fryzjerstwa, handlu i logistyki, natomiast Miłosz  i Andrzej testowali swoją wiedzę i umiejętności w klasopracowni rolniczej, budowlano-projektowej, elektrycznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechanicznej i mechaniki pojazdowej. Zarówno zadania teoretyczne jak i praktyczne z różnych dziedzin, które rozwiązywali nasi uczniowie, czasem w formie zabawy miały na celu przybliżenie młodzieży kierunków kształcenia realizowanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie. Choć nie udało się zdobyć nagrody, myślę, że była to niezwykła lekcja, diagnozująca predyspozycje naszej wspaniałej czwórki do podjęcia nauki w wymarzonej szkole ponadpodstawowej czy w planowaniu kariery zawodowej. Przecież egzaminy już niedługo, a potem przed każdym z nich ważna decyzja dotycząca wyboru szkoły. Podczas „chwili oddechu” przemieszczając się do następnej pracowni na kolejne zadanie spotkaliśmy Darię, która od września świetnie daje sobie radę w Branżowej Szkole I Stopnia na kierunku sprzedawca.

Skip to content