23 listopada 2018 r., w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VIII. Tym razem, uczestnicy losowali fragmenty książek, a następnie je odczytywali. Uczniowie z klas IV-V czytali fragmenty baśni, natomiast młodzież z klas VI-VIII musiała zmierzyć się z trudniejszymi tekstami. Ocenie podlegały różne aspekty, m.in. płynność i tempo czytania. Każdy uczestnik starał się dobrze zaprezentować i pokonać własne ograniczenia. Konkurs zorganizowały: pani Izabela Usarek i pani Aleksandra Cegła. W jury znalazła się także pani Katarzyna Bonio. Dyplomy wręczyła pani dyrektor – Grażyna Adamska. Miejmy nadzieję, że konkurs zachęci uczniów do częstego sięgania po książki z naszej szkolnej biblioteki, a tym samym doskonalenia umiejętności czytania. Pamiętajmy, że jest to kluczowa umiejętność w codziennym życiu i warto ją rozwijać. Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego „Wokół książek, baśni, mitów, legend i pieśni ludowych”. Dzięki udziałowi w projekcie, nasza biblioteka pozyskała wiele nowych książek.

Skip to content