18 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznych. Zaprezentować mógł się każdy uczeń naszej szkoły z klas IV-VII. Na widowni zasiedli natomiast wszyscy uczniowie.
W repertuarze znalazły się zarówno radosne pieśni żołnierskie, jak i bardzo wzruszające utwory. Pojawiły się pieśni takie jak: „Warszawo ma”, „Opowiedz nam ojczyzno”, „Serce w plecaku”, „Dziewczyna z granatem” i wiele innych. Niektóre utwory muzyczne wywołały wzruszenie, a inne – uśmiech. W głosowaniu brali udział także uczniowie. Najwięcej głosów publiczności zdobył duet – Jessica i Amelia. Swoje głosy oddała także komisja. Pierwsze miejsce zajęła Julia Gąszczak, drugie – Nikola Kozak, trzecie – Wiktoria Ferdynus i Weronika Topoła. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gniłka. Mamy nadzieję, że działania, jakie podejmujemy w ramach „Szkoły młodych patriotów” będą służyły rozbudzeniu postaw patriotycznych i lepszemu zrozumieniu historii, gdyż na konkursie pojawiły się piosenki dotyczące różnych okresów z dziejów Polski. Uczniowie mieli okazję również zapoznać się z krótką historią utworów przed każdym występem. Konkurs zorganizowała pani Aleksandra Cegła. Za pomoc dziękujemy również pani Katarzynie Bonio oraz komisji konkursowej.

Skip to content