Walentynkowy piątek upłynął nam w niezwykle serdecznej atmosferze. Prawie cała społeczność szkolna przybyła w tym dniu ubrana w barwy miłości i z niecierpliwością oczekiwała na „gwóźdź programu” czyli pocztę walentynkową. Było przy tym dużo śmiechu i zamieszania, gdy kurierzy krążyli po szkole z kartkami oraz maskotkami. Dla tych, którzy w tym roku nie otrzymali miłych słów na papierze, słodkim pocieszeniem były lizaki w kształcie serca wręczane przez opiekunkę samorządu uczniowskiego.

                Tego dnia odwiedzili nas również wyjątkowi goście. Swoją obecnością zaszczycili nas nasi absolwenci  Wiktoria Osdoba oraz jej kolega ze szkolnej ławki Kornel Kotowski. W trakcie miłego spotkania przy pysznym torcie malinowym Wiktoria opowiedziała nam o swojej karierze naukowej. Po ukończeniu, z wyróżnieniem, Szkoły Podstawowej w Drożkach  kontynuowała ona naukę w bralińskim gimnazjum, a następnie przeprowadziła się do Warszawy, gdzie po maturze studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Wikcia (tak na nią kiedyś wołaliśmy) nie poprzestała na uzyskaniu tytułu magistra, ale podjęła studia doktoranckie, które z powodzeniem ukończyła tym samym uzyskując tytuł doktora nauk prawnych. Jesteśmy bardzo dumni, że absolwentka naszej małej szkoły udowodniła, iż ludzie z podstawami uzyskanymi na wsi mogą wiele osiągnąć, jeśli tylko spróbują.

Pod koniec wizyty umówiliśmy się z Wiktorią, że spotkamy się ponownie w maju w Warszawie.                    A w najbliższy piątek swoją historię, również bardzo ciekawą, opowie nam mieszkający od kilku lat w Chinach Kornel.

Skip to content