Dnia 24 października 2015 roku ruszyła wielka akcja związana z budową placu zabaw dla naszych przedszkolaków i uczniów. Zaplanowaliśmy, że dzięki uzbieranym przez Radę Rodziców środkom pieniężnym, zakupimy dla naszych milusińskich plac zabaw. Aby ten cel zrealizować, należało przygotować szkolny teren pod inwestycję. Wiązało się to z najcięższą pracą, bowiem należało najpierw przystąpić do rozbiórki starej stodoły i ubikacji, które zagrażały bezpieczeństwu uczniów.

W sobotę do czynu społecznego przystąpili mieszkańcy Drożek, Ryńca i Remiszówki. Co to był za widok! 6 ciągników i koparka działały przez 9 godzin. Każdy pracował jak tylko mógł ładując na przyczepy gruz, układając belki oraz inne elementy zburzonych budynków.

W ten oto sposób oczyściliśmy szkolne podwórko ze starych i niebezpiecznych od lat nieużywanych budynków. Pozostało nam tylko wyrównać teren, zasiać trawę i postawić plac. Niestrudzenie zmierzamy w tym kierunku, dlatego wiosną spodziewajcie się relacji z ostatnich prac i otwarcia placu!

Izabela Usarek

Skip to content