Święta Bożego Narodzenia to czas na spełnianie marzeń o wyjątkowych prezentach. To również magia choinki, zapach przygotowywanych tylko raz w roku potraw, blask bombek i odbijające się w nich buzie dzieci, które muszą wszystkiego dotknąć, bo inaczej nie uwierzą, że to dzieje się naprawdę. Ale przede wszystkim to kontakt z rodzicami, wspólny śmiech, zabawa i radość. To sprawia, że świąteczne dni są wyjątkowe. Dobre, piękne wspomnienia, miłość i bliskość, które się z nimi wiążą, są kapitałem na przyszłość. Niesiemy je przez całe życie i wracamy do nich w trudnych chwilach.

Wszyscy, a dzieci szczególnie, potrzebują powtarzających się zwyczajów i ceremonii. To dzięki nim buduje się rodzinna tradycja, wzmacniają więzi pomiędzy bliskimi i rodzi się poczucie bezpieczeństwa niezbędne dla prawidłowego rozwoju.

Powtarzające się co roku oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, zasiadanie do wspólnej z bliskimi wigilii, nieodłączne dzielenie się opłatkiem uczą dzieci, że świat można uporządkować, nadać mu przewidywalny kształt. Dzięki temu tworzą się także silniejsze więzy z rodzicami, dziadkami, przywiązanie do własnej rodziny i poczucie przynależności do niej.

Wigilia w naszej szkole od wielu lat zagościła już na dobre i stała się tradycją sprawiającą ogromną radość, szczególnie dla uczestniczących w niej dzieci.

W tym roku jasełka przygotowała pani L. Kubis przy wsparciu pani M. Haglauer – Musiały. W przedstawieniu uczestniczyły – ku ich wielkiej uciesze – absolutnie wszyscy uczniowie kl. I-VI. Każde z dzieci czuło się ważne i potrzebne, toteż z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki, wykonały przepiękne rekwizyty. Swój aktorski kunszt zaprezentowały w niezwykłej bożonarodzeniowej scenerii, pod rozgwieżdżonym niebem, w stajence, gdzie w radosny czas przyszedł na świat Ten, którego wielbimy i pokładamy w Nim nadzieję. Jasełka uświetniły występy przedszkolaków, które – wprawdzie nie bez tremy – brawurowo zaśpiewały świąteczną piosenkę i wyrecytowały wierszyki.

Zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele byli pod wrażeniem talentu naszych artystów, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój, czas zadumy i radości. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do wspólnego biesiadowania.

Dyrektor Szkoły – pani M. Grzesiak dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg imprezy. Swoim zaangażowaniem wyróżniły się następujące panie: I. Kaźmierczak, P. Jończak, I. Kozak, L. Gotszling i R. Graczyk.

H. Juskowiak

[nggallery id=6]

Skip to content