29-30 maja odbyła się wycieczka klas IV-VI do Krakowa. Uczniowie, rodzice i nauczyciele w ciągu tych dwóch dni mieli okazję zwiedzić, zobaczyć i poznać historię wielu ciekawych miejsc, bowiem w planie wyjazdu znalazły się:

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce – jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce (wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że do tej pory uroki Trasy turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 40 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata)
  • Krakowski Kazimierz: kiedyś oddzielne miasto, obecnie dzielnica Krakowa, do XIX wieku był odrębnym miastem, założonym w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Był ważnym centrum religii, filozofii i kultury żydowskiej, gdzie do dziś można podziwiać zabytki m.in.: synagogi, dawny rynek żydowski, ul. Szeroka, cmentarz Remuh
  • Kazimierz chrześcijański: plac Wolnica, kościół Na Skałce, kościół Bożego Ciała i św. Katarzyny,
  • Wzgórze Wawelskie: dziedzińce, Katedra (Krypty Królewskie, Krypta Wieszczów, Krypta Prezydencka, Dzwon Zygmunta),
  • Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • ul. Floriańska, Brama Floriańska

Pogoda i humory dopisywały cały czas. Mimo wielu kilometrów jakie musiały przebyć nogi każdego z uczestników wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Organizatorki wyjazdu, wychowawczynie klas starszych: Lidia Kubis i Katarzyna Grossek chciałyby w tym miejscu podziękować uczniom za zdyscyplinowanie, mamom: E. Butzek, D. Barczok i I.Kozak za pomoc, wszystkim za miłą atmosferę.

Katarzyna Grossek

Skip to content