19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej podczas której uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły dziękowali za kończący się rok szkolny. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się cześć oficjalna zakończenia roku szkolnego. Na samym początku Pani Dyrektor przywitała zebranych gości, uczniów i ich rodziców. Podsumowała również osiągnięcia w konkursach, zawodach i zajęciach dydaktycznych naszych uczniów. A było co wspominać… nasi uczniowie osiągnęli bardzo wiele sukcesów, o których pisaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej. Braliśmy udział w wielu wyjazdach, projektach i akcjach, dzięki czemu kończący się rok szkolny był naprawdę intensywny i ciekawy dla naszych uczniów.

Następnie głos zabrała podkomisarz Pani Gabriela Kurzawa-Szuba, która w imieniu Komendanta KPP w Kępnie złożyła podziękowania i upominki dla uczniów Macieja Morawiaka i Kamila Szyszki, którzy wykazali się niezwykłą postawą obywatelską i uczciwością. W słowach kierowanych do nastolatków, Szef kępińskich policjantów podkreślił, że zachowanie i postawa uczniów Szkoły Podstawowej w Drożkach stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a dowiedziony profesjonalizm w chęci niesienia pomocy innym oraz kreowania praworządnych zachowań godne są najwyższego uznania i stanowią wzór do naśladowania dla całego społeczeństwa. Podkreślenia wymaga fakt, że chłopcy, znajdując znaczna kwotę pieniędzy sami ustalili jej właściciela i zgłosili się do niego, wręczając mu pieniądze.

Jest nam niezmiernie miło, że w gronie naszych uczniów wyróżniają się takie wartości, które warte są naśladowania.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Zapewne nie jednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku!

Uroczystość zakończenia podsumował Wójt Gminy Rychtal Pan Adam Staszczyk, który zaprosił uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Gminy.

W trakcie uroczystości mieliśmy również możliwość obejrzenia krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów i wychowawcę klasy VIII Panią Aleksandrę Cegłę.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych wakacji 😊

 

Skip to content