Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie BohaterON, który w tym roku szkolnym prowadzony był pod kierownictwem pana Zdzisława Mikołajczyka, nauczyciela historii.
Uczniowie, inspirowani multimedialnym opowiadaniem Pani Magdaleny Górskiej, podejmowali się różnorodnych zadań. Zaangażowanie uczniów naszej szkoły w ten projekt zawsze przekraczało 100%. W trakcie zajęć poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, uczniowie z uwagą słuchali historii związanych z powstaniem oraz losów samych powstańców. Z równym entuzjazmem oglądali specjalnie dla nich przygotowany film pt. „Iskra nadziei”, dostarczony przez organizatora projektu. Po zapoznaniu się z historią powstania, wykonaniu przypisanych zadań i obejrzeniu filmu, uczniowie z pasją stworzyli przepiękne ilustracje.
Możemy śmiało stwierdzić, że nasi uczniowie wykazują ogromne zrozumienie sytuacji, wrażliwość oraz zaangażowanie w tematykę projektu.
W akcji pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki przez kilka lat wzięło udział ponad 10 tys. szkół i placówek, niemal 1,8 mln uczniów. Wśród nich także uczniowie Szkoły Podstawowej w Drożkach.
Skip to content