29 września to dzień obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. To wydarzenie zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa. W naszej szkole również corocznie organizujemy sesje czytelnicze. Tym razem w rolę czytających wcielili się uczniowie klasy IV i V. Lektury pt. „Jak Wojtek został strażakiem” wysłuchali uczniowie klas I-III. Po spotkaniu uczniowie klas młodszych na zajęciach edukacji plastycznej ilustrowali jedną wybraną scenę opisaną w książce. Powstały piękne prace.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania wolnego czasu. Święto więc warto obchodzić każdego dnia w gronie domowników.

My postanowiliśmy organizować podobne wydarzenia cyklicznie – kilka razy w trakcie roku szkolnego.

 

 

 

    

Skip to content