26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku, aby zachęcać do nauki języków obcych, promować wielojęzyczność oraz różnorodność kulturową Europy.
Nasza społeczność szkolna dzisiaj przyłączyła się do tego międzynarodowego święta prezentując scenki, piosenki, tańce i ciekawostki z krajów europejskich. Każda z klas wcześniej wylosowała prezentowany kraj z puli ośmiu wybranych przez nauczycielkę języka angielskiego panią Kornelię Jarczak – Boryczkę.
W tym roku już po raz kolejny mogliśmy podziwiać fascynujące prezentacje, które dostarczały informacji o geografii, historii i kulturze wybranych krajów. Wyruszyliśmy w podróż po różnych zakątkach Europy, poznając rodziny królewskie, znane kluby sportowe, charakterystyczne miejsca, stroje i zwyczaje. Nie zabrakło także wystąpień artystycznych. Mieliśmy okazję spróbować potraw kuchni narodowych. Prezentacje były bardzo zróżnicowane, pouczające i zabawne. Oczywiście cała impreza przeprowadzona została w formie konkursu, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwało szanowne jury w składzie przewodnicząca pani dyrektor Izabela Usarek oraz członkowie panie Natalia Napierała i Renata Graczyk. Po burzliwych obradach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa pierwsza (Grecja) 🇬🇷
II miejsce – klasa ósma (Włochy) 🇮🇹
III miejsce – klasa piąta (Hiszpania) 🇪🇸
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków.
Uczniów zwycięskich klas nagrodzono talonem do cukierni 🥧🍮🍩
Skip to content