Już od samego ranka dzieci niecierpliwie czekały na zaproszonego gościa.

Rysowały dla niego laurki i listy. Dzieliły się wiadomościami na temat Mikołaja. Nagle dzieci usłyszały dźwięki magicznego dzwonka i w drzwiach pojawił się Mikołaj. Radośnie go powitały i porwały do tańca. Czekały przecież na niego cały rok.  Przez ten czas były też bardzo grzeczne – a to nie lada wyczyn. Dlatego opowiadały Mikołajowi o swoich marzeniach, planach, śpiewały dla niego piosenki. Niestety wszystko co miłe szybko się kończy. Mikołaj rozdał dzieciom słodkie upominki i obiecał odwiedzić je znowu – za rok.

Dzieci natomiast, w wesołym nastroju, przystąpiły do Konkursu Piosenki Dowolnej. Wiadomo, że w przedszkolu rozwija się zainteresowania i uzdolnienia dzieci, dlatego też one same wybrały piosenkę, przygotowały ją przy pomocy swoich mamuś i zaprezentowały wykorzystując profesjonalny sprzęt. Do konkursu przystąpiło siedmioro dzieci:

Balcer Katarzyna, Maciej Wiktoria, Magaj Antonina, Namyślak Kacper, Namyślak Nikola, Olejnik Hanna, Pochodzała Zuzanna, Pacholska Antonina. Jury przyznało następujące wyróżnienia:

I – miejsce; Antonina Pacholska

II – miejsce; Wiktoria Maciej

III- miejsce; Hanna Olejnik

Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością oraz zaangażowaniem przy wykonaniu piosenek –  otrzymali też dyplomy oraz upominki.

Skip to content