22 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim online z pisarzem Grzegorzem Kasdepke autorem książek m. in.:

*Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko
*Detektyw Pozytywka
*Kuba i Buba czyli Awantura do kwadratu
*Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci
*Mam prawo.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania były DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Spotkanie poprowadził Zbigniew Pacho, moderator DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Było ono tłumaczone również na język migowy.

G. Kasdepke debiutował dwadzieścia lat temu w wydawnictwie Literatura książką Kacperiada. Otrzymał za nią Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Wielką popularność przyniosły mu książki Co to znaczy i Bon czy ton, uhonorowane ważną wówczas nagrodą Edukacja XXI. Jest autorem licznych bestsellerów, kojarzonych z charakterystycznym poczuciem humoru i ciepłem. Jego teksty ukazywały się w wielu czasopismach i podręcznikach szkolnych. Prywatnie: wielbiciel muzyki, śmiechu i leniuchowania! Kawaler Orderu Uśmiechu.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wyczekiwali odpowiedzi na wiele pytań jakie można było zadawać pisarzowi za pomocą czatu. Pan Grzegorz opowiadał o tym jakim był uczniem? Jakie przedmioty w szkole lubił? Czy zawsze chciał być pisarzem? Skąd bierze pomysły na książki? Czy robi błędy ortograficzne? Jakie są jego ulubione słodycze i wiele, wiele innych 🙂 Podczas rozmowy nawiązał również do tego jak ważne i przydatne jest czytanie. Mamy nadzieję, że jego słowa na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i będą Oni częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej w której czeka na nich cała seria „Detektywa Pozytywki” jak również wiele innych ciekawych pozycji.

Skip to content