Wspomnienie z wycieczki

18 października, przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Mini ZOO – w Niedźwiedziu.

Podczas wspólnego zwiedzania, zarówno maluchy jak i uczniowie szkoły mieli możliwość integrowania się. Dzieci poznały różne, egzotyczne zwierzęta, które mogły podziwiać z bliska. Sympatyczna pani przewodnik, w ciekawy sposób zapoznała dzieci ze zwyczajami podziwianych okazów. Przed powrotem do domu, małych turystów czekał smaczny poczęstunek przy ognisku oraz wspólna zabawa na pobliskim placu zabaw.

Kwietne łąki

26 października przedszkolaki uporządkowały swój mały ogródek. Następnie zasadziły cebule różnych kwiatów. Będą teraz niecierpliwie czekać aż na ich grządkach zakwitną żonkile, tulipany, krokusy oraz hiacynty. Ucieszą się też z odwiedzin różnych owadów, które będą mogły obserwować.

Piernikowy dzień

27 października przedszkolaki przystąpiły do pieczenia pierników. Jak widać przygotowały się do tego zadania po mistrzowsku. Wiadomo bowiem, że strój to połowa sukcesu. Pierniki przeznaczyły dzieci na poczęstunek dla rodziców, których zaprosiły na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

W tym dniu dotarły też do przedszkola nagrody oraz dyplomy. Nasze dzieci brały bowiem udział (pod koniec ubiegłego roku szkolnego), w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Ziemia moim domem”.  Do udziału w konkursie zaprosił nas Gminny Ośrodek Kultury w Rychtalu. Prace plastyczne dzieci przygotowały pod opieką p. Magdaleny Stencel, dwoje z nich zdobyło nagrody.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W piątek , 29. października w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość w życiu nowo przyjętych dzieci mianowicie PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA .

Pełne emocji dzieci dzielnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także tańczyły. Pan Zdzisław Mikołajczyk po krótkim przemówieniu, za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonał „Aktu Pasowania”. Czworo nowo przyjętych dzieci : Iga i Alan Pochodzała , Nikodem Kaźmierczak a także Antonina Pacholska stało się prawdziwymi przedszkolakami otrzymało dyplom a także książeczkę .  Dzieci przyrzekły : być dobrymi przedszkolakami, zawsze słuchać swoich pań i mamy, grzecznie bawić się i fikać, wszystko zjadać z talerzyka a także od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami. Uwieńczeniem uroczystości był przepyszny poczęstunek  pierniczki, które dzieci samodzielnie upiekły. Ślicznie i kolorowo  dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie poczęstunku a dzieciom za program artystyczny.

Skip to content