W dniach 2 – 3 czerwca uczniowie klasy pierwszej z Drożek i klasy trzeciej z Rychtala w starym składzie ( ze Svitlaną i Maksymem Yarych ) wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na podbój „Legendarnej Krainy Orła”.

Rano powitał wszystkich rześki poranek. Już o godzinie 6:50 trzeba było się zebrać na placu przykościelnym w Rychtalu. Po pożegnaniu się z rodzicami, sprawdzeniu obecności, przywitaniu z panią pilot i kierowcą uczestnicy wyruszyli z nadzieją na wielką przygodę.

Pierwszym punktem wycieczki był zamek Mirów i zamek w Bobolicach. Tu poznali pana przewodnika Pawła, który towarzyszył im podczas całej wycieczki. Następnie pojechali do Żarek gdzie zwiedzili Muzeum Dawnych Rzemiosł. Dzieci poznały historię młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Bardzo apetycznym punktem programu były warsztaty robienia pizzy wraz z jej konsumpcją. Na koniec tego dnia pojechali jeszcze na „Górę Zborów” do rezerwatu przyrody gdzie zwiedzili też Jaskinię Głęboką. Pełni wrażeń pojechali na zasłużony odpoczynek i przepyszną obiadokolację do hotelu „Pod Figurą” w Ogrodzieńcu.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyli na dalszą wędrówkę. Jako pierwszy w tym dniu zwiedzili przepiękny zamek w Ogrodzieńcu, następnie Gród na Górze Birów, który ukazał im jak mogła wyglądać osada obronna z czasów Piastów. Gdy już naprawdę sporo kilometrów przemierzyli pieszo, wsiedli do autobusu aby przejechać na Pustynię Błędowską. Ostatnim punktem naszej wyprawy był podziemny Olkusz i jego skarby. Miłym akcentem były przepyszne lody w Srebrnym Mieście.

Po pożegnaniu miłego przewodnika ruszyli w drogę powrotną. Po drodze zatrzymali się jeszcze na obiad i zabawy na placu zabaw.

Bogaty program i moc wrażeń nie zmęczył jednak na tyle uczestników, żeby spali w drodze powrotnej, wręcz przeciwnie: śmiechom, śpiewom nie było końca. Zakupione pamiątki będą przypominały o miłej wyprawie w tak urokliwy zakątek naszego kraju.                                                                                                                

Pragniemy bardzo podziękować Biuru Podróży „Travel & STYL”, a w szczególności przemiłej pani Ewie – pilotce i animatorce zabaw, panu Pawłowi – przewodnikowi, który przybliżył historię naszej ojczyzny, panu kierowcy Krzysztofowi i wszystkim dzieciakom.

Wychowawcy

A oto fotorelacja z wycieczki:

   

Skip to content