W czwartek, 16 listopada uczniowie klas I–III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Katarzyny Bonio i pani Małgorzaty Nasiadek wyjechali do kina Sokolnia w Kępnie na przedstawienie teatralne dla dzieci pt.Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Aczemu?
Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli. Mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera i ją, i babcię. Szczęśliwie wszystko dobrze się kończy.

Zaproponowana przez Teatr Aczemu wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy i rozśpiewany spektakl dla dzieci, który był świetną okazją do zabawy dla dzieci i ich opiekunów. Przedstawienie z wielką starannością realizuje cele edukacyjne przeznaczone dla młodego widza. Poprzez piosenki oraz dialogi w pośredni sposób dzieci uczą się, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzą magiczny klimat.

Dzieci wróciły zadowolone. Uczniowie klasy pierwszej po powrocie z wyjazdu przygotowali poniższe prace plastyczne:

Skip to content