W piątek 21 lutego gościliśmy  absolwenta naszej szkoły, Kornela Kotowskiego, który na stałe mieszka w Chinach. Wizyta ta była arcyciekawą lekcją geografii. Dzięki pokazanym nam zdjęciom, mogliśmy zobaczyć piękno tego azjatyckiego kraju. Kornel przybliżył nam chińskie tradycje i obyczaje, ukazał, jak się żyje obcokrajowcom w tym potężnym państwie. Opowiedział      o swojej pracy. Otóż, nasz starszy kolega otworzył w Chinach prywatną szkołę, w której mali Chińczycy uczą się języka angielskiego oraz gry na instrumentach. Jesteśmy dumni z tego, że nasi absolwenci świetnie radzą sobie w dorosłym życiu i potrafią w dalekim świecie odnosić sukcesy. To daje nam poczucie wyjątkowości tego miejsca (naszej szkoły), które wspaniale przygotowuje dzieci i młodzież do dalszej edukacji… Kto wie, może wśród nas jest przyszły prezydent?

Skip to content