W ramach zajęć rozwijających, uczniowie klasy V biorą udział w projekcie „Zdrowa kuchnia MasterChefa juniora”. Celem jest edukacja dzieci na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeb różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Zajęcia mają zachęcić uczniów do aktywnego i kreatywnego działania.

Tematem przewodnim pierwszych zajęć były uwielbiane przez wszystkie dzieci naleśniki w dwóch wariacje na słodko i słono. Ciasto naleśnikowe sporządziliśmy według tradycyjnego przepisu, jednak dzięki dodatkowi wody gazowanej naleśniki stały się bardzo delikatne. Następnie młodzi kucharze zabrali się za przygotowanie nadzienia do naleśników.    

Jan i Kacper skomponowali masę składającą się z kukurydzy, zielonego groszku, czerwonej papryki, jogurtu i majonezu (niewielka ilość), natomiast Lena i Natalia stworzyły farsz będący kompozycją borówek, winogron, jabłek, jogurtu i serka waniliowego. Całość kucharze doprawili znanymi jedynie sobie przyprawami.

Na pięknie udekorowanych talerzach pojawiły się słodkie i słone frykasy naleśnikowe…

A oto kucharze w akcji…

PS. Delicje cieszyły się ogromną popularnością wśródspołeczności szkolnej.

Skip to content