W styczniu i lutym uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Drożkach w ramach zajęć lekcyjnych z biologii przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Uwielbiam”. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Uwielbiam zachęca uczniów do aktywnego i kreatywnego działania. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach przygotowanych według gotowych scenariuszy przez ekspertów (metodyka i dietetyka) w taki sposób, by zachęcić młode pokolenie do wspólnego działania. Materiały posiadały atrakcyjną, nowoczesną formę dopasowaną do wieku i zainteresowań młodzieży szkolnej. „Uwielbiam zdrowo żyć” to temat pierwszych zajęć, na których uczniowie poznawali podstawowe zasady zdrowego stylu życia, omawiali zagadnienia związane z marnowaniem żywności oraz samodzielnie komponowali posiłki w oparciu o zasady prawidłowego żywienia ( na razie tylko teoretycznie). Na kolejnych zajęciach dyskutowaliśmy o tym, „Jak mądrze jeść i zdrowo żyć”. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób ułożyć jadłospis, aby zawierał on wszystkie produkty z podstawowych grup żywieniowych. Ponadto świetnie bawiliśmy się w trakcie gry To już wiem, a zwieńczeniem projektu edukacyjnego był klasowy konkurs Zostań mistrzem kuchni.
Dodatkowo uczennice klasy ósmej wyraziły chęć uczestnictwa w konkursie szkolnym „Akademia Uwielbiam”, którego celem jest skomponowanie posiłków (potrawy) według własnego pomysłu. Oto efekt pracy Julii Gąszczak, Wiktorii Gniłki, Nikoli Kozak oraz Julii Pochodzały.
Uczestniczkom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu szkolnego „Akademia Uwielbiam”, poniżej fotorelacja z przeprowadzonych lekcji oraz praca konkursowa dziewcząt.

smartcapture

Skip to content