Kocham moją Babcię, kocham mego Dziadka, ale jak im o tym powiedzieć? Chyba im zaśpiewam, wtedy będą wiedzieć” – powiedziała Amelka i pięknie zaśpiewała w duecie z Jessicą na melodię „Szła dzieweczka do laseczka”, a publiczność falowała w rytm piosenki. Pierwszoklasistki zaśpiewały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Bo w tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Ta piękna uroczystość, którą zorganizowało miejscowe Koło Emerytów i Rencistów, odbyła się 21 stycznia w samo południe w Domu Ludowym w Drożkach i zgromadziła rzeszę gości. Dla nich wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III. Przedszkolaki, prowadzone przez Panią Elżbietę Stencel, przedstawiły barwny program z tańcami, wierszykami, piosenkami i wesołą inscenizacją. Uczniowie z kl. I pod wodzą wych. Pani Małgorzaty Grzesiak pokazały ciekawy montaż słowno-muzyczny. Z kolei dzieci z kl. II-III zademonstrowały żywiołowy taniec, przygotowany przez Panią Katarzynę Grossek oraz dały popis swego wokalnego kunsztu. Program artystyczny, który zaprezentowali występujący zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne.

Dziadkowie i Babcie gromkimi brawami podziękowali swoim ukochanym wnukom za występy. Wspaniała atmosfera przyczyniła się do umocnienia więzi rodzinnej. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Bo kawa, czy herbata z pysznym ciastem smakuje wtedy lepiej…

(MG)

Skip to content