W dniu 26 marca uczniowie klas IV-VII udali się do Kępna na niezwykłe lekcje.

Pobyt w Kępnie rozpoczęliśmy od lekcji historii w Muzeum Ziemi Kępińskiej. Na początku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, w których zwiedzaliśmy wystawę stałą o historii ziemi kępińskiej. Wszystkie informacje były bardzo ciekawe, a co najważniejsze okazały się istotne w rozwiązaniu gry muzealnej. Po skończonym zwiedzaniu wszyscy otrzymali broszurę z zasadami gry. Musieliśmy odszukać konkretne zdjęcia, informacje, które ukryte zostały wśród eksponatów muzealnych. To dopiero zabawa. Wszyscy z ogromnym zapałem próbowaliśmy odkryć tajemnicze hasło.

Kolejnym etapem naszej wycieczki były odwiedziny w Szkole Podstawowej nr 2 w Kępnie, która gościła w swoich murach mobilne centrum NaukoBus, które przyjechało do Kępna z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W trakcie odwiedzin wzięliśmy udział w niezwykłych zajęciach – mogliśmy przeprowadzić szereg doświadczeń, które okazały się dla nas wszystkich, nawet nauczycieli, bardzo zaskakujące! To była naprawdę niesamowita lekcja biologii, fizyki, matematyki. Poznaliśmy twierdzenie Pitagorasa, testowaliśmy nasz refleks, sprawdzaliśmy jaką ciężką pracę wykonuje nasze serce, rozwiązywaliśmy rozmaite łamigłówki i wiele wiele więcej…

Najciekawszymi eksponatami były: Wirujące krzesło – dzieciom podobało się doświadczenie ze zjawiskiem żyroskopu; Łamigłówki – uczniowie bardzo chętnie rozwiązują tego typu zagadki; Kula plazmowa – było bardzo obleganym eksponatem; Latająca piłka – bardzo chętnie odwiedzany eksponat, łatwy do wykonania eksperyment dający wiele frajdy.

Poznaliśmy wiele ciekawych zjawisk. Między innymi tego, że w próżni nie działa na ciała opór powietrza; jak wygląda anatomia człowieka, poznaliśmy zakres fal słyszalnych dla człowieka; działanie lamp monochromatycznych; funkcjonowanie i zasada działania żyroskopu.

Oby takich lekcji było więcej!

 

Skip to content