W piątek 05 października późnym popołudniem uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Olejnik spotkali się w szkole. Na początku spotkania rozpalono ognisko, w którym później usmażono ziemniaki. To było prawdziwe święto pieczonego ziemniaka. Do przepysznych ziemniaków uczniowie samodzielnie wykonali sałatkę 🙂

Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu. Bowiem cała ta grupa spędziła CAŁĄ noc w szkole. Sypialniami stały się sale lekcyjne, a materace sportowe, karimaty i śpiwory zastąpiły wygodne domowe łóżka.

Oczywiście uczniowie nie poszli tak szybko spać… oglądali film, grali w karty, w kostki słowne oraz…. bawili się  w chowanego. W trakcie zabaw okazało się, że ksiądz Proboszcz ukrył na terenie placu  szkoły niespodziankę dla uczniów. Ale trzeba było najpierw odnaleźć wskazówki i przy blasku latarek odnaleźć słodką niespodziankę ukrytą na boisku szkoły.

Oprócz tego jeden z uczniów obchodził swoje urodziny, więc nie obyło się bez hucznego odśpiewania STO LAT, oczywiście po północy 😉

Jednak nocne gry i zabawy nie zmęczyły uczestników Nocy w szkole, bo już wcześnie rano zabrali się oni do przygotowywania śniadania i sprzątania sal lekcyjnych.

Wszyscy uczniowie z uśmiechem na twarzy wracali do domu. Takie wydarzenie trzeba na pewno powtórzyć 🙂

Skip to content