Sprawdzamy się!

Czy znamy tabliczkę mnożenia?

Światowy Dzień Tabliczki, to akcja edukacyjna, która ma za zadanie przypomnienia młodym ludziom działania (mnożenie) na liczbach – które (jak wiadomo) można łatwo zapomnieć. Zwłaszcza po długim okresie wakacyjnym. Celem akcji jest również propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

W tym roku ŚDTM odbywał się dnia 4 października – również w naszej szkole. W szkole o akcji poinformowano już dwa tygodnie wcześniej. Informacje zamieszczono: na gazetce SU, gazetkach tematycznych i w innych miejscach, w których uczniowie chętnie przebywają. Były tam również przykłady mnożenia liczb i sposoby ich rozwiązywania. Uczniowie mieli również w klasopracowni języków obcych możliwość zapoznać się z materiałami dotyczącymi tego Dnia w j. angielskim. W dniu 5 października w klasach rozpoczęła się „próba sił” uczniów z tabliczką mnożenia. Do swojej próby przystąpili wszyscy uczniowie klas od IV do VIII ((25 uczniów) oraz uczniowie klasy II i III (14 uczniów) – na prośbę wychowawczyni.

Egzamin dla wielu okazał się trudny, zdający bardzo stresowali się zwłaszcza odliczanym czasem. Jednak wielu osiągnęło sukces nagrodzony certyfikatem  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA – szesnaścioro młodych ludzi. Chociaż wielu uzyskiwało również sukces, gdy okazało się, że mieli tylko jeden błąd. Największym sukcesem było jednak osiągnięcia tytułu EKSPERTA przez uczennicę klasy II i przez uczennicę klasy III.

Nasi EKSPERCI:

– klasa VIII

Ferdynus Eiktoria

Rachlak Oskar

– klasa VII

Barczok Marlena

Topoła Weronika

– klasa VI

Burchot Amelia

Ferdynus Igor

Gniłka Bartłomiej

Otremba Jessica

Rogowska Kamila

Stryczek Krystian

– klasa V

Barczok Jan

Głąbowska Lena

Harwes Natalia

– klasa IV

Bujalska Nikola

– klasa III

Jarosińska Oliwia

– klasa II

Kulesza Aurelia

Skip to content