Gorąca atmosfera naszego jesiennego, szkolnego Dnia Sportu, udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo mglistej aury… Szkolne rozgrywki odbywały się w ramach akcji Bank Młodych Mistrzów Sportu- projektu Fundacji Santander realizowanej z Gminą Rychtal.

Rywalizacja miała rozpocząć się punktualnie o godzinie 8.15. Jednak mokra nawierzchnia murawy na boisku szkolnym i wszechobecna mgła nieco opóźniła sportowe współzawodnictwo. Zaczęliśmy, więc krótką prelekcją na temat zbilansowanej diety. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że optymalnadieta to dieta zbilansowana, czyli zrównoważona, która gwarantuje dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, niezbędnych do zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Jednocześnie musimy pamiętać i o tym, iż należy znaleźć równowagę między codzienną aktywnością fizyczną a ilością kalorii. Jest to konieczne do utrzymania prawidłowego bilansu energetycznego. W trakcie pokazu odbył się także Quizie Wiedzy o Zdrowym Żywieniu (jednym z elementów Quizu było próbowanie produktów żywieniowych).

Następnie drużyny złożone z uczniów klas 4-8rozpoczęły rywalizację w pięciu konkurencjach sportowych. Zawodom przyświecała złota reguła gry fair playZawodnicy starali się przestrzegać omówionych zasad i zachowywali się jak prawdziwi sportowcy. Po konkurencjach grupowych „ Dwa ogniei Piłka nożna, przyszedł czas na dyscyplinyindywidualne. Chętni  uczniowie zmagali się w takich konkurencjach, jak „Biegowy tor sprawnościowy”, „Bieg wahadłowy 4 x 10 m, „Rzut piłką lekarską”. Najwięcej emocji wzbudzała rywalizacjaz przeszkodami, w której wzięli udział oczywiście wszyscy uczniowie. Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

Medale, dyplomy oraz soki owocowe i batoniki dla wszystkich uczniów ufundowała Rada Rodziców. Impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze i sportowej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy pięknej postawy sportowej mistrzom (niektórzy otrzymali nawet potrójne tytuły mistrzowskie) i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszych igrzyskach! To była naprawdę walka „fair play”.

Oto fotorelacja:

Skip to content