W październiku przeprowadzona została w naszej szkole akcja wysyłania kartek do powstańców warszawskich. Tegoroczna edycja ogólnopolskiego projektu była jednak wyjątkowa. Po raz pierwszy uczniowie musieli samodzielnie wykonać kartki lub listy, co dodatkowo pobudziło ich wrażliwość i kreatywność. Choć wykonanie i wysłanie pocztówek było zapewne najważniejszym punktem tej akcji, na lekcjach historii został przeprowadzony cykl lekcji o powstaniu warszawskim z wykorzystaniem wielu ciekawych materiałów pochodzących od organizatorów lub stworzonych na ich bazie przez nauczyciela. Dzięki krótkiemu filmowi, uczniowie dowiedzieli się o powstaniu warszawskim tego, czego nie przeczytają w podręcznikach, czyli jak wyglądało codzienne życie w okupowanej Warszawie. Otrzymali też symbole powstania warszawskiego do pokolorowania, stworzyli komiks przedstawiający losy powstańców, pracowali w grupach oraz rozwiązywali multimedialny quiz sprawdzający widzę z omówionego zakresu. Teraz uczniowie z niecierpliwością czekają na kartki od powstańców, którzy podobno chętnie odpowiadają na nadesłane pozdrowienia. Niektórzy uczniowie przelali na papier naprawdę wiele pięknych słów adresowanych do tych bohaterów. Trzy kartki wybrane spośród innych, wezmą udział w konkursie na najładniejszą pocztówkę. Akcję w naszej szkole przeprowadziła pani Aleksandra Cegła.

Skip to content