28 kwietnia 2020 roku wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Drożkach został przeprowadzony Konkurs Przyrodniczy na platformie Formularze Google realizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Wody.

W drugim etapie konkursu (część teoretyczna) wzięli udział uczniowie z klas IV -VIII (łącznie 21 osób). Wychowankowie pisali test z „Wiedzy o wodzie”. Praca konkursowa dla klas IV- VI zawierała szesnaście zróżnicowanych pytań: piętnaście z nich to pytania zamknięte, gdzie wybierało się daną odpowiedź (w niektórych przypadkach poprawnych było więcej niż jedno zakończenie). Jedno zadanie to pytanie otwarte, w którym uczniowie udzielali indywidualnej odpowiedzi. Dla klas VII – VIII przygotowano test składający się z 16 zróżnicowanych pytań. Jedno z zadań wymagało dłuższej odpowiedzi uczestnika konkursu.

Laureatami Konkursu z „Wiedzy o wodzie” w kategorii klas IV-VI zostali:

 

I miejsceBartłomiej Gniłka (klasa VI)

II miejsce – Jessica Otremba (klasa VI)

III miejsce – Lena Głąbowska (klasa V)

 

Laureatami Konkursu z „Wiedzy o wodzie” w kategorii klas VII – VIII zostali:

 

I miejsce – Marlena Barczok (klasa VII)

II miejsce – Wiktoria Ferdynus (klasa VIII)

III miejsce – Tomasz Hełmiński (klasa VII)

 

Wszystkim laureatom gratulujemy ogromnej wiedzy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu, już za rok. Okolicznościowe dyplomy prezentujemy w formie elektronicznej. Nadal oczekujemy na prace plastyczne, plakaty w formie memów, których bohaterem jest kropla wody.

Organizatorzy konkursu

Adrianna MIŚ

Mirela HAGLAUER – MUSIAŁA

 

                 

Skip to content