12 grudnia 2012 roku w Domu Ludowym w Drożkach odbyły się gminne jasełka. Wystąpiły wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drożkach oraz kilkoro przedszkolaków. Przedstawienie przygotowały panie: Lidia Kubis i Izabela Usarek. Występ trwał 55 minut. Główne role to aniołowie przedstawiający serce i rozum. Były to Oliwia Otremba i Kinga Witek.

Narrację inscenizacji prowadziła Julia Wollna, której towarzyszył chór aniołów z klas I-III. Bohaterami była rodzina, która zaprezentowała to, co najbardziej liczy się w święta Bożego Narodzenia. W rolę ojca wcielił się Amadeusz Michalski. Mamę zagrała Dominika Sieradzka. Ich dzieci to Luiza Czwodzińska i Martyna Rybczyńska. Rolę Maryi zagrała Maja Kaźmierczak, a Józefa Szymon Mielczarek. Pastuszkami byli chłopcy z klas I-V.

Do naszej szopki betlejemskiej przybyli także mędrcy z dalekiego wschodu (w tej roli Dominik Mielczarek, Piotr Łuczka i Krystian Ferdynus), którzy pokłonili się przed dzieciątkiem i złożyli królewskie dary.

Wszyscy goście byli zachwyceni występem. Przedstawienie zrobiło duże wrażenie na widzach. Swe podziękowanie wyrazili gromkimi brawami. Na koniec wszystkim aktorom podziękowano słodkim upominkiem.

Amadeusz Michalski – uczeń kl. VI

[nggallery id=30]

Skip to content