Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to  inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

W naszej szkole również „Czytaliśmy z Sercem”.

Tydzień wcześniej wzięliśmy udział w spotkaniu z lekarzem, a uczniowie klasy trzeciej mieli okazję uczestniczyć również w ciekawej lekcji nt. układu krążenia poprowadzonej przez panią biolog Adriannę Miś. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas starszych odbyli bieg z sercem a młodsi spacer z sercem. Zwieńczeniem działań było głośne czytanie uczniom przez rodziców. Na zaproszenie organizatorki akcji pani Katarzyny Bonio odpowiedziały dwie mamy naszych uczennic którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeczytanie kilku rozdziałów książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”. Uczniowie po zakończonym czytaniu otrzymali słodkie niespodzianki z dołączonymi do nich cytatami znanych książek. Poniżej fotorelacja z podjętych działań.

    

 

BIEG I SPACER SERC

Skip to content