6 czerwca, uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawczyniami, udali się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia mieli okazję wjechać kolejką górską na Gubałówkę i podziwiać z jej szczytu panoramę Tatr. Kolejnym punktem było odwiedzenie Doliny Strążyskiej i obejrzenie Wodospadu Siklawicy. Następnie wycieczkowicze zobaczyli Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku i wysłuchali wielu wspaniałych, ale też tragicznych historii osób związanych z Zakopanem. Mieli także okazję odwiedzić Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej i podziwiać drewniany ołtarz papieski, przy którym św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą 6 czerwca 1997 roku.

Drugi dzień był okazją do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej oraz zmierzenia się z własnymi słabościami. Uczestnicy wycieczki podjęli wyprawę nad Morskie Oko. Trasa była wyczerpująca, ale wszyscy ją pokonali. Nagrodą był piękny widok i możliwość zrobienia sobie niezapomnianych fotografii na jego tle. Wieczorem, wszyscy udali się na Krupówki, w celu kupienia pamiątek.

Trzeci dzień rozpoczął się deszczem, dlatego uczniowie mieli okazję odwiedzić Kamiland, czyli galerię trofeów sportowych, trzykrotnego mistrza olimpijskiego – Kamila Stocha. Wycieczkowicze mieli okazję zapoznać się z tajnikami skoków narciarskich – dyscypliny sportowej dla odważnych i historią wybitnego, polskiego skoczka. W Kamilandzie przebywała wtedy nawet żona Kamila Stocha!

Później uczniowie udali się pod skocznię, gdzie wysłuchali opowieści o Stanisławie Marusarzu, którego imię nosi właśnie Wielka Krokiew. Po drodze, wszystkich spotkała jeszcze jedna, bardzo miła niespodzianka, o której w kolejnym wpisie. Po wszystkich atrakcjach i smacznym posiłku, nadszedł czas powrotu, który został urozmaicony wizytą w McDonaldzie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Dzięki wspaniałym przewodnikom, dzieci poznały wiele ważnych faktów, dotyczących Zakopanego, ale przede wszystkim spędziły wspólnie czas.

Skip to content